Előfordult veled, hogy a dolgozatban nem értél a feladatok végére? Tudtad volna, de nem volt “elég idő”? Nagyon gyakran hallottam ezeket a mondatokat
“magyarázatul” a rossz jegyekre.
Sokszor apróságokon múlik, hogy egy feladatot milyen sebességgel tudsz megoldani.
- Rutin-róka: A legfontosabb, hogy az adott feladattípus megoldásában rutinos legyél. Nem elég megérteni az anyagot, be is kell gyakorolni. Ehhez bizony (sajnos?) otthon kell gyakorolni. Mégpedig úgy, az órán elvégzett és a házi feladatnak feladott példák megoldásán túl megoldasz még néhányat a példatárból. Ezzel jelentősen felgyorsul a feladatmegoldás sebessége. Persze, ehhez kell némi elhatározás és önfegyelem, hogy ne csak “túl akarjál lenni” a matekon… Hidd el, megéri!
- Trükkös matekos: Szintén felgyorsítja a feladatmegoldást, ha a fejszámolásban ügyesebb vagy. Én a tanítványaimnak gyorsítási technikákat is tanítok, ami nagyon népszerű a köreikben 🙂 Ezekkel a trükkökkel sokkal fürgébben tudsz számolni, mintha leírod a számítást, vagy akár bepötyögöd a számológépbe. A dolgozatírásnál értékes másodperceket tudsz spórolni, ami akár jobb jegyet is eredményezhet.
- Kíváncsi kalandor: Jó hozzáállással, nyitott elmével közelíts a feladatokhoz! Ha azt mondogatod magadban, “de utálom, de utálom…”, azzal saját magadat, a tiszta gondolataidat akadályozod. Azonban, ha úgy tekintesz egy feladatra, mint rejtélyes rejtvényre, akkor izgalmassá válik a matematikával való foglalkozás. Megszereted és rájössz, hogy milyen érdekes, mennyire tiszta és örök életű ez a tudomány…
Kívánok neked sok örömteli órát a matek példákkal, jól sikerült dolgozatokat, szép bizonyítványt!
Ha még nem fedezted fel a matematika szépségeit, iratkozz be nálam néhány korrepetálás órára és megtanítalak, hogy nézd másként ezt a világot! 😉